Pron viestintä | Ammattiliitto Pro
Valikko
  • Muut Pron verkkopalvelut
Pro+

Olethan viestintään yhteydessä vastuualueiden mukaisesti.

Yhteystiedot

Aaltonen, Jaana
viestintäjohtaja
(09) 1727 3246, 050 336 6286
jaana.aaltonen@proliitto.fi

Nieminen, Riitta
viestintäpäällikkö
040 773 6591
riitta.nieminen@proliitto.fi

Mikola, Marjo
tiedottaja
0400 539 857
marjo.mikola@proliitto.fi

Palhus, Katja
päätoimittaja, poissa 31.8.2020 saakka 
Verkkoviestintä
(09) 1727 3278, 040 564 0767
katja.palhus@proliitto.fi

Paetau, Susanne
tiedottaja (ruotsinkielinen)
(09) 1727 3559, 050 514 5073
susanne.paetau@proliitto.fi

Sadinmaa, Antti
tiedottaja, poissa 30.4.2020 saakka 
040 522 8852
antti.sadinmaa@proliitto.fi 

Tuomainen, Nina
tiedottaja, poissa 31.12.2019 saakka
050 462 1116
nina.tuomainen@proliitto.fi

Ravantti, Elli
viestinnän suunnittelija
050 449 8146
elli.ravantti@proliitto.fi

Päivi Vuorivirta
päätoimittajan sijainen 31.12.2019 saakka
09 1727 3639, 040 583 8561
paivi.vuorivirta@proliitto.fi

Yhteiskunnallinen vaikuttaminen

Rytky, Tiina
yhteiskuntasuhteiden asiantuntija
040 169 6828
tiina.rytky@proliitto.fi

Palmu, Petri 
vastaava tutkija
(09) 1727 3277, 050 444 6390
petri.palmu@proliitto.fi

Haapajärvi, Henrik
elinkeino- ja ympäristöpoliittinen asiantuntija, poissa 1.7.2021 asti
(09) 1727 3764, 050 339 2604
henrik.haapajarvi@proliitto.fi