Pron viestintä | Ammattiliitto Pro
Valikko
  • Muut Pron verkkopalvelut
Pro+

Olethan viestintään yhteydessä vastuualueiden mukaisesti.

Yhteystiedot

Aaltonen, Jaana
viestintäjohtaja
050 336 6286
jaana.aaltonen@proliitto.fi

Nieminen, Riitta
viestintäpäällikkö
040 773 6591
riitta.nieminen@proliitto.fi

Palhus, Katja
päätoimittaja
Verkkoviestintä
040 564 0767
katja.palhus@proliitto.fi

Lehmuskoski, Satu
viestintäasiantuntija
040 517 8311
satu.lehmuskoski@proliitto.fi

Paetau, Susanne
tiedottaja (ruotsinkielinen)
050 514 5073
susanne.paetau@proliitto.fi

Sadinmaa, Antti
tiedottaja
040 522 8852
antti.sadinmaa@proliitto.fi 

Ahlstrand, Nina
viestintäasiantuntija
050 462 1116
nina.ahlstrand@proliitto.fi

Ravantti, Elli
viestinnän suunnittelija
050 449 8146
elli.ravantti@proliitto.fi

Vuorivirta Päivi
viestintäasiantuntija
040 583 8561
paivi.vuorivirta@proliitto.fi

Yhteiskunnallinen vaikuttaminen

Rytky, Tiina
yhteiskuntasuhteiden asiantuntija
040 169 6828
tiina.rytky@proliitto.fi

Palmu, Petri 
vastaava tutkija
050 444 6390
petri.palmu@proliitto.fi

Rissanen, Tapio
tutkija
045 7731 4358 
tapio.rissanen@proliitto.fi

Haapajärvi, Henrik
elinkeino- ja ympäristöpoliittinen asiantuntija, poissa 1.7.2021 asti
050 339 2604
henrik.haapajarvi@proliitto.fi

Yanar, Ozan
Elinkeino- ja talouspoliittinen asiantuntija 30.6.2021 asti
044 275 8797
ozan.yanar@proliitto.fi