Edustajiston jäsenet | Ammattiliitto Pro
Valikko
  • Muut Pron verkkopalvelut
Pro+

Edustajiston jäsenet

Edustajisto 2020–2024

Edustajiston puheenjohtaja Kristiina Lindroos, 1. varapuheenjohtaja Juha Kinnunen, 2. varapuheenjohtaja Paula Saarela, 3. varapuheenjohtaja Jukka Peltola ja 4. varapuheenjohtaja Tiina Vihavainen.

FINANSSISEKTORI

Petteri Auvinen Etelä-Suomi
Sirpa Hietakangas Länsi-Suomi
Pia Husu Etelä-Suomi
Aino Huuhti Etelä-Suomi
Kaisa Junkkarinen-Kosonen Itä-Suomi
Nina Keränen Pohjois-Suomi
Eeva Muukka Itä-Suomi
Anna Pentti Länsi-Suomi
Hannele Ruusunen Länsi-Suomi
Paula Saarela Etelä-Suomi
Jaana Willbrandt Etelä-Suomi
Hanna-Mari Vuorela Länsi-Suomi
Annamari Österberg Länsi-Suomi

ICT- JA VIESTINTÄSEKTORI

Leila Aaltonen Etelä-Suomi
Kristian Brander Länsi-Suomi
Tuomo Hekkala Etelä-Suomi
Tomi Jääskeläinen Itä-Suomi
Juha Kinnunen Länsi-Suomi
Marja-Liisa Kiviniemi Itä-Suomi
Katja Komeza Etelä-Suomi
Satu Korpi Länsi-Suomi
Riitta Kuru Länsi-Suomi
Timo Moilanen Etelä-Suomi
Mika Oja Etelä-Suomi
Taina Penttinen Etelä-Suomi
Tommi Ståhlberg Länsi-Suomi
Henri Ukonaho Pohjois-Suomi
Sanna Voutilainen Länsi-Suomi

JULKINEN SEKTORI

Merica Ahjolinna Etelä-Suomi
Jaana Ahlbäck Etelä-Suomi 
Taina Hakalahti Länsi-Suomi
Marja-Leena Hannula Länsi-Suomi
Kati Jäntti Etelä-Suomi
Ari Kankaanpää Pohjois-Suomi
Satu Kaukonen Länsi-Suomi
Mats Kommonen Länsi-Suomi
Saija Kyllönen Länsi-Suomi
Pentti Kärhä Etelä-Suomi
Jaana Lehtilä Itä-Suomi
Airi Luukkonen Itä-Suomi
Ulla Mikkanen Itä-Suomi
Juha Murisoja Pohjois-Suomi
Jukka Peltola Länsi-Suomi
Miina Pihlajaniemi Etelä-Suomi
Juha Riepponen Itä-Suomi
Niina Roth Etelä-Suomi
Jarmo Siivinen Etelä-Suomi
Katariina Soudunsaari Pohjois-Suomi
Heli Udd Etelä-Suomi
Riina Väntsi Länsi-Suomi

PALVELUSEKTORI

Kirsi-Maarit Asplund Länsi-Suomi
Tarja Flander Etelä-Suomi
Sami Gröhn Länsi-Suomi
Marja-Riitta Hiltunen Itä-Suomi
Reino Holappa Etelä-Suomi
Juha Jämsä Etelä-Suomi
Anu Kalenius Etelä-Suomi
Timo Konttinen Etelä-Suomi 
Pirjo Kuusalho Itä-Suomi
Osku Laine Länsi-Suomi
Olli-Pekka Leskinen Etelä-Suomi
Kristiina Lindroos Etelä-Suomi
Petri Marttinen Länsi-Suomi
Marika Niskala Pohjois-Suomi
Martti Oivo Länsi-Suomi
Tiina Rakennuskoski Pohjois-Suomi
Hannu Salmi Länsi-Suomi
Ariitta Setälä Etelä-Suomi
Nora Teerinen Etelä-Suomi
Sari Tuominen Länsi-Suomi
Petri Vainikka Itä-Suomi
Ulla Väätäjä Pohjois-Suomi

TEOLLISUUSSEKTORI

Taru Aaltojärvi Länsi-Suomi
Raimo Ahola Länsi-Suomi
Otto Enholm Länsi-Suomi
Sonja Haapakoski Itä-Suomi
Tea Halme Etelä-Suomi
Jari Halonen Länsi-Suomi
Henna Huuhka-Martikainen Itä-Suomi
Anne Hämeenkorpi Länsi-Suomi
Susanna Kaukinen Etelä-Suomi
Orvokki Kauppila Länsi-Suomi
Lasse Kokkonen Länsi-Suomi
Pekka Korpela Pohjois-Suomi
Kari Korpi Länsi-Suomi
Ilmari Lohenoja Etelä-Suomi
Sari Lönnqvist-Ahvonen Itä-Suomi
Reima Mukkala Pohjois-Suomi
Petri Mörönen Länsi-Suomi
Pentti Pasanen Länsi-Suomi
Päivi Polso Pohjois-Suomi
Pasi Raitanen Etelä-Suomi
Outi Raudaskoski Etelä-Suomi
Veli-Pekka Räsänen Itä-Suomi
Marko Salo Itä-Suomi
Jaana Seppälä Etelä-Suomi
Minna Tervo Etelä-Suomi
Martta Turunen Länsi-Suomi
Esa Vieno Etelä-Suomi
Tiina Vihavainen Länsi-Suomi