Pron viestintä | Ammattiliitto Pro
Valikko
  • Pro+
  • Pro-kassa
  • Muut Pron verkkopalvelut

Pron viestintä

Viestintäyksikkö palvelee mediaa Ammattiliitto Pron toimintaa, viestintää, julkaisuja ja uutisointia koskevissa kysymyksissä. Pron viestinnästä vastaa viestintäjohtaja Jaana Aaltonen.

Olethan viestintään yhteydessä vastuualueiden mukaisesti.

Yhteystiedot

Aaltonen, Jaana
viestintäjohtaja
(09) 1727 3246, 050 336 6286
jaana.aaltonen@proliitto.fi

Katja Palhus
päätoimittaja
Verkkoviestintä
(09) 1727 3278, 040 564 0767
katja.palhus@proliitto.fi

Haapajärvi, Henrik
elinkeino- ja ympäristöpoliittinen asiantuntija
(09) 1727 3764, 050 339 2604
henrik.haapajarvi@proliitto.fi

Kukkonen, Paavali (poissa 31.8.2017 asti)
yhteiskuntasuhteiden asiantuntija, media- ja yhteiskuntasuhteet 
(09) 1727 3535, 050 566 3455
paavali.kukkonen@proliitto.fi

Malste, Antti (31.8.2017 asti)
yhteiskuntasuhteiden asiantuntija, media- ja yhteiskuntasuhteet 
050 441 8495
antti.malste@proliitto.fi

Paetau, Susanne
tiedottaja (ruotsinkielinen)
(09) 1727 3559, 050 514 5073
susanne.paetau@proliitto.fi

Tuomainen, Nina
tiedottaja
050 462 1116
nina.tuomainen@proliitto.fi

Eerikäinen, Aki
viestintäasiantuntija
(09) 1727 3762, 050 562 3057
aki.eerikainen@proliitto.fi

Juola, Aila
viestintäkoordinaattori
(09) 1727 3554, 050 364 1359
aila.juola@proliitto.fi

Ravantti, Elli
viestinnän suunnittelija
050 449 8146
elli.ravantti@proliitto.fi