Pros kommunikationstjänster | Fackförbundet Pro
Open menu
  • Pros andra webbtjänster
Pro+

Pros kommunikationstjänster

Kommunikationsenheten betjänar media i frågor om Pros verksamhet, kommunikation, publikationer och nyheter. Kommunikationschef Jaana Aaltonen ansvarar för Pros kommunikation.

 

Vi ber dig i första hand vara i kontakt med kommunikationstjänsterna enligt ansvarsområde.

Kontaktuppgifter

Jaana Aaltonen
kommunikationsdirektör
09 1727 3246, 050 336 6286
jaana.aaltonen@proliitto.fi

Katja Palhus (ledig till 31.5.2019)
chefredaktör
webbkommunikation
09 17273 278, 040 564 0767
katja.palhus@proliitto.fi

Henrik Haapajärvi
expert i närings- och miljöpolitikärenden
09 1727 3764, 050 339 2604
henrik.haapajarvi@proliitto.fi

Antti Malste
ansvarig för samhällsrelationer, kontaktperson till media
050 441 8495
antti.malste@proliitto.fi

Nina Tuomainen (vikarie till 31.12.2018)
chefredaktör
050 462 1116
nina.tuomainen@proliitto.fi

Susanne Paetau
informatör (information på svenska)
09 1727 3559, 050 514 5073
susanne.paetau@proliitto.fi

Elli Ravantti
kommunikationsassistent
050 449 8146
elli.ravantti@proliitto.fi

Aki Eerikäinen
kommunikationsexpert
09 1727 3762, 050 562 3057
aki.eerikainen@proliitto.fi

Julia Stenroos (till 31.12.2018)
informatör
050 470 6215
julia.stenroos@proliitto.fi